Rozhovor s Lukášem Vašinou

Hraje extraligu mužů a zároveň za extraligové juniory ve VK Ostrava, hostuje v rodné České Třebové. Za svou volejbalovou kariéru vděčí především otci, jež byl trenérem české volejbalové reprezentace. „Narodil jsem se ve volejbalové rodině, kde všichni hráli nebo stále ještě hrají volejbal,“ říká osmnáctiletý volejbalista Lukáš Vašina.

28279018_553566091682476_434688837246049354_n.jpg

Jak jste se k volejbalu dostal?

Narodil jsem se ve volejbalové rodině, kde všichni hráli nebo stále hrají volejbal. Navíc taťka je volejbalový trenér, který trénoval i českou volejbalovou reprezentaci. Už od malička jsem s ním jezdil na všechny volejbalové akce. Takže se dá říci, že mě vlastně ani nic jiného nezbývalo, než začít hrát volejbal. Teď jsem taťkovi moc vděčný. Díky němu jsem teď tam, kde jsem.

Kde jste hrál dřív a jak jste se dostal do Ostravy?

Začínal jsem ve volejbalovém klubu TJ Sokol Česká Třebová II. Tam mě už od malička taťka trénoval. Strašně rád se do Třebové vracím, zároveň zde hostuji ve 2. lize mužů. Do Ostravy jsem se dostal v 15 letech, když jsem se rozhodoval na jakou střední a do jakého volejbalového klubu jít. Taťka zrovna ten rok dostal nabídku jít jako šéftrenér do VK Ostrava. To byl můj hlavní důvod, proč jsem šel do Ostravy. Chtěl jsem, aby mě táta pořád volejbalově učil a abych volejbalově rostl. Nyní zde hraji extraligu mužů a zároveň i za extraligové juniory.

Co považujete za váš dosavadní největší úspěch?

Určitě můj dosavadní největší úspěch byl s reprezentačním týmem 99/00, se kterým jsme dosáhli na titul mistrů Evropy v kategorii kadetů. Rád samozřejmě vzpomínám i na všechny úspěchy s Českou Třebovou a Ostravou.

Čeho byste ve své volejbalové kariéře chtěl dosáhnout?

Chtěl bych hrát co nejlépe to jde a asi jako každý volejbalista bych chtěl být součástí těch nejlepších týmů na světě.

Kdo vás nejvíce podporuje?

Nejvíc mě podporuje má rodina a má přítelkyně, za což jsem jim strašně moc vděčný.

Jak často máte tréninky?

Tréninky máme každý den dvakrát.

Studujete ještě?

Ano, studuji v Ostravě ekonomiku a podnikání.

Zabírá vám volejbal všechen čas, nebo máte i jiné koníčky?

Volejbal mi prakticky zabírá všechen čas. Ale když mám třeba občas volno o víkendu, snažím se být se svou rodinou a přítelkyní.

Máte nějaké předzápasové rituály?

Ano, mám. Poslouchání muziky. A navíc, boty si vždy zavazuji až na hřišti.