Peter Pláteník – generální manažer

Jsem Peter Pláteník, bývalý profesionální hráč volejbalu. Narodil jsem se v Bratislavě v tehdejším Československu, kde jsem se od pěti let věnoval sportu. V létě jsem rád hrál tenis a v zimě hokej, ale žádný z těchto sportů nebyl pro mě a nikam jsem se v nich neposouval. V patnácti letech, to už jsme žili delší dobu v Čechách, přišla nabídka, abych zkusil hrát volejbal za dorost v Havlíčkově Brodě. Dnes už vím, že to byla dobrá volba, ve volejbale jsem se našel a pak už to šlo velice rychle. Vypracoval jsem se na profesionální klubovou úroveň, kde jsem hrál 14 let a v reprezentaci ČR jsem působil dalších 10 let. S českou reprezentací jsme v roce 2003 vybojovali 4. místo ve Světové lize. Následně, v roce 2004, jsme se dostali až do finále a vyhráli Evropskou ligu porážkou vícemistrů z Ruska. Na mistrovství světa v roce 2010 jsem byl vyhlášen staticky nejlepším přihrávačem, což považuji za jeden ze svých největších úspěchů.

Moje cesta vedla přes tyto kluby:

 • 1999-2002 Aero Odolena Voda (CZE)
 • 2002-2004 Noliko Maaseik (BEL)
 • 2004-2005 Panathinaikos VC (GRE)
 • 2005-2006 Bre Banca Lanutti Cuneo (ITA)
 • 2006-2007 Sparkling Milano (ITA)
 • 2007-2008 Sempre Padova (ITA)
 • 2008-2009 Bre Banca Lanutti Cuneo (ITA)
 • 2009-2011 Ziraat Bankası Ankara (TUR)
 • 2011 VC Dinamo Krasnodar (RUS)
 • 2011-2012 Halkbank Ankara (TUR)
 • 2012-2013 VC Jihostroj České Budějovice (CZE)

Kvůli problémům se zády jsem v roce 2013 ukončil kariéru profesionálního hráče volejbalu. Asi jako každý sportovec, i já jsem si položil otázku „Co dál? Co umím nejlépe a jak mohu zúročit své nasbírané zkušenosti? Celý život žiji ve světě volejbalu, jak bych zde mohl být i nadále prospěšný?“

Ze zkušenosti vím, že začátky sportovní kariéry nejsou pro mnohé mladé sportovce jednoduché. Na základě těchto myšlenek jsem založil firmu MIB Profisport. Ta svým profesionálním a lidským přístupem pomáhá současným mladým hráčům z celého světa najít tu nejlepší cestu v jejich kariéře.

Naším cílem je pomoci mladým a úspěšným sportovcům hrát v nejlepších klubech kdekoliv ve světě, zajistit jim zázemí a dostatečnou podporu. Další nezanedbatelnou částí spolupráce s hráči je také postarat se o jejich propagaci, a to formou reklamy, která je nedílnou součástí sportovního světa, a díky které se dostanou do povědomí nejen sportovní veřejnosti. Neméně důležitá součást naší filozofie je i možnost finančního poradenství.  K této branži finance neodmyslitelně patří a je potřeba, aby se mladí lidé naučili, jak správně s penězi nakládat už od počátku své sportovní kariéry.

Chci spolupracovat se sportovci, kteří sport milují, chtějí do něj investovat svůj čas a věnovat se mu naplno. Mým cílem je, aby tito sportovci, měli co nejlepší podmínky a stali se opravdovými profesionály v těch nejlepších klubech po celém světě.

Peter Pláteník také nabízí nezávazné konzultace na téma „Jak se pohybovat ve světě sportu“, které jsou velmi vhodné pro nadějné mladé sportovce a jejich rodiče.
Možné termíny konzultací včetně ceny a dalších informací získáte na tel.: +420 721 750 809.