Michaela Pláteníková Jelínková – FIVB licensed agent Nr. 220085

Ke sportu mě přivedli moji rodiče. Přestože ani jeden z nich nebyl vrcholovým sportovcem, oba trávili volný čas nějakou pohybovou aktivitou. V zimě lyže, běžky, v létě tenis, jízda na kole, vysokohorská turistika, volejbal, basketbal atd. Pro mě jako dítě bylo od malinka jasné, že pohyb patří k životu. Nikdy mě do sportu nikdo nenutil, chtěla jsem vždycky něco nového zkusit, ono mě to začalo třeba bavit, tak jsem u toho zůstala. Prošla jsem si několika sportovními i jinými aktivitami, od plavání, přes tenis, gymnastiku, balet, hru na klavír, až k volejbalu, který mě chytil natolik, že se stal mojí prioritou.

Absolvovala jsem sportovní gymnázium Ludvíka Daňka v Brně, ve volejbale se mi dařilo,v 17-ti letech jsem odešla na své první zahraniční angažmá do Francie a tak jsem poslední dva ročníky dostudovala dálkově.

Volejbalem jsem se rozhodla živit a ve Francii jsem strávila celkem 5 let. První čtyři roky to bylo dokonce v Cannes. Ti co se trošku orientují ve vrcholovém volejbale ví, že je to špičkový evropský klub. Po pěti letech jsem se na rok vrátila do České republiky, kde se tvořil tuzemský velkoklub VK Prostějov. Odtud jsem zamířila na tři roky do německé Bundesligy a poté opět v roce 2012 zpátky do Prostějova. Sezóna 2012/13 byla moje poslední. Přesně po deseti sezónách ve vrcholovém sportu jsem se rozhodla ukončit kariéru. Na kontě mám 4 mistrovské tituly z Francouzské Ligy, 2 tituly z domácí soutěže, absolvovala jsem s reprezentací několik vrcholných akcí, jako ME a MS.

V roce 2013 jsem se vrhla do vzdělávání a práce v oblasti fittness, cvičení a osobního tréninku.

Působila jsem jako kondiční trenérka VK Prostějov, poté VK KP Brno. Mojí prací bylo i trénování beachvolejbalu a momentálně se věnuji individuálnímu osobnímu tréninku.

Nyní, po boku svého partnera Petera Pláteníka, jsem se začala profesionálně věnovat činnosti hráčského agenta. Chci pomoci mladým hráčům v jejich sportovní kariéře, protože sama vím, jak je důležité mít někoho spolehlivého a profesně zdatného v oboru po svém boku. Je to pro mě velká příležitost, jak využít své zkušenosti a kontakty z dob své hráčské aktivity.